
A Magyar Rektori Konferencia szervezésében valósultak meg a kínai egyetemi delegáció látogatásai
Az iStudy Education Group – amely hosszú évek óta megbízható partnere a Magyar Rektori Konferenciának a kínai–magyar felsőoktatási együttműködések előmozdításában – ezen a héten egy kínai egyetemi delegációval érkezett Magyarországra.
A delegáció első állomása a Milton Friedman Egyetem volt, ahol rendkívül érdekes és tartalmas párbeszéd alakult ki az egyetem vezetői és oktatói, valamint a kínai vendégek között. A beszélgetések során mindkét fél kifejezte elkötelezettségét a jövőbeni együttműködés iránt, különös tekintettel a közös kutatási projektekre, oktatási programokra és hallgatói mobilitásra. Kiemelten fontos, hogy kapcsolati pontot fedeztek fel a Milton Friedman Egyetem repülőmérnöki tanszéke és a Nanjing University of Aeronautics and Astronautics között, amely új lehetőségeket nyithat meg a két intézmény szakmai együttműködésében. Az eszmecsere során világossá vált, hogy a Milton Friedman Egyetem és a kínai egyetemek között számos lehetőség rejlik a szakmai kapcsolatok elmélyítésére, amelyhez mindkét oldal nagy bizakodással áll hozzá.
Ezt követően a delegáció az Óbudai Egyetemet is meglátogatta, ahol az Óbudai Egyetem és a Budapesti Metropolitan Egyetem képviselőivel folytattak egyeztetéseket a további együttműködési lehetőségekről. Mindkét magyar egyetem és a kínai partnerek részéről hangsúlyos volt a nemzetközi projektek, az oktatás és kutatás területén való szorosabb együttműködés és a hallgatói csereprogramok fejlesztése iránti elkötelezettség.
A találkozók során öt kínai egyetem képviseltette magát, amelyek a következők: Sichuan Vocational College of Cultural Industries, Guangdong Ocean University, Nanjing University of Aeronautics and Astronautics, Hangzhou Normal University, valamint Beijing Normal University Belt and Road School.
Az MRK elkötelezett amellett, hogy jelentősen erősítse a kínai–magyar egyetemi kapcsolatokat, elősegítve ezzel a két ország felsőoktatási intézményei közötti együttműködések és közös kezdeményezések bővülését. A delegáció látogatása fontos mérföldkő a kínai–magyar oktatási együttműködések mélyítése terén, amely hozzájárul mindkét ország felsőoktatási szektorának nemzetközi kapcsolatrendszerének gazdagításához és szakmai fejlődéséhez.